Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України

Національна дитяча гаряча лінія

Громадянська активність школяра

ГРОМАДЯНСЬКА АКТИВНІСТЬ

 

ЛІЦЕЇСТА

 

 

2022-2023 навчальний рік

 

Важливість громадянської освіти ліцеїстів зумовлена новими соціально-політичними реаліями українського суспільства, пошуком спільних для громадян демократичних цінностей і національних ідеалів, участю України в загальносвітових політичних, економічних і соціокультурних процесах.

  

  

 

  

 

 

22 жовтня 2019 року в академічному ліцеї №15 відбулись цікаві змагання, присвячені Дню захисника Вітчизни та святу Покрови, котру, як відомо, козаки вважали своєю заступницею. Фізкультурно-патріотичний фестиваль "Козацький гарт" вже став доброю традицією нашого закладу, метою фестивалю є формування здорового способу життя, підвищення соціальної активності та зміцнення здоров’я, поліпшення національно-патріотичного виховання учнів. У змаганнях брали участь учні 9, 10 та 11 класів, всі учасники із задоволенням виконували завдання спортивних змагань. Добре проявили себе 9 класи. Незважаючи на свій вік, вони не давали розслабитись старшим, показуючи свою силу і спритність. 10 клас приємно здивув  своєю зібраністю і впевненістю, вони не давали фори ні молодшим ні старшим. А наш 11 клас зайшов до зали наче справжні  військові,  хлопці уже досить впевнено себе почувають на таких змаганнях, у них чудова  команда.

Змагання, звісно, були «чоловічими», але разом з юнаками в них брали участь і дівчата. Ну як не відмітити енергійну ройову команди 10-А класу Грузін Анастасію  чи одинадцятикласницю Вінокурову Поліну, котра розібрала й зібрала автомат всього за 49 секунд! Щодо юнаків,  то тут важко назвати кращого: не всі стали переможцями, але волі до перемоги у кожного було більше, ніж достатньо.                            

І, звичайно, перемогла команда 11-А класу, досвідчена й загартована і міськими, і обласними змаганнями, але приз глядацьких симпатій все-таки належав  9-Б класу, найбільш завзятому та мужньому, за  стійкість та волю до перемоги. Так тримати!

За підсумками змагань: 3 місце посів  9-Б клас,  2 місце в 10-А та 9-А класів,

1 місце - 11-А клас

Буда Ніколетта  11-А клас

 

 

 

 

Ми вибираємо Україну,  її майбутній світлий день.

Не папірець ти в урну кинув,  а доленосний бюлетень.

Ми вибираємо  шкільну долю,  і в цей урочистий момент,

Нехай удача буде  з тобою,  наш новообраний президент

 

 

Чудова осіння пора – це час підведення певних підсумків у житті і, водночас, пора створення перспектив на майбутнє. Настав час змін і в нашому ліцеї.

Протягом тижня  тривали передвиборчі перегони на пост Президента учнівської співдружності.  Найвідповідальніші учні, які мають активну життєву позицію, не бояться труднощів і випробувань, виявили бажання очолити громаду ліцеїстів. Кожeн кандидат прeдставив свою програму. Усі вони були дужe цікавими та різноманітними, кожна мала пeвну родзинку. Учні запропонували багато свіжих ідeй:

1. Уралова Діна , учениця 7-А класу: створити книгу рекордів ліцею, внести креативні ідеє в тематику класних годин.

2. Петріщева Уляна , учениця 7-В класу: День казок (коли усі здійсняють усі свої заповітні дитячі мрії).

3. Матвієнко Еліна, учениця 7-Б класу: Відкриття творчих талантів учнів, запровадити оригінальні  види спорту.

4. Флерко Марина, учениця 10-А класу : Проводити цікаві навчальні лекції, наприклад на теми «Як не соромитися», «Як все встигнути», «Як можна допомогти нашій планеті», «Як полюбити читати».

5. Ващенко Олександра, учениця 8-В класу : Міні-бал «Зимова казка».

6. Товстоп'ят Андрій , учень 9-А класу :  Фотоконкурс. «Як людина, яка захоплюється фотографіями. Хочу реалізувати у школі фотоконкурси. Кожен місяць ми будемо збирати ваші фотороботи, оцінювати, і за підсумками нагороджувати переможців».

7. Матина Дарина, учениця 9-А класу :  Започаткувати  «поштову скриньку», щоб кожен міг вносити свої пропозиції щодо поліпшення шкільного життя з сучасною програмою .

8. Будкова Анастасія, учениця 9-А класу: Створити  шкільний  блог: кожен клас зможе знімати і монтувати цікаві шкільні моменти та залишити їх на сайті школи. Тематичні дискотеки.

 

Протягом кількох днів учні мали змогу ознайомитися з передвиборчими програмами, напередодні кандидати в президенти провели агітаційну роботу серед ліцеїстів, що дозволило кожному свідомо вирішити, кому ж стати обличчям ліцею.

27 вересня переважною більшістю голосів Президентом учнівської співдружності  було обрано Товстопꞌята Андрія.

На святковій інавгурації  були підведені підсумки, представлено фотозвіт про організацію та проведення виборів, представлено президента учнівської співдружності  та оголошено присягу президента.    

Вітаємо з перемогою Товстопꞌята Андрія  Дякуємо всім, хто виявив небайдужість та активну позицію й запрошуємо кандидатів, які брали участь у виборах, бути командою президента та очолити міністерства НВК-академічного ліцею № 15!

Лідерство – це велика відповідальність. Водночас – це можливість випробувати власні сили, досягти певних вершин у житті. Щиро бажаємо Андрію  гідно пройти обраним шляхом, втіливши в життя передвиборчу програму. 


 

 

                                                                             

        

     Структура взаємодії школи та громадських організацій

 

Такий підхід сприяє розв'язанню існуючих суперечностей між потребами та інтересами кожного учня і можливостями для їх задоволення; між намаганням учня бути активним суб'єктом навчально-виховного процесу і його реальним становищем; між необхідністю єдності позицій школи, сім'ї, громадськості і фактичною відсутністю такої єдності; між виховними можливостями соціального середовища і невмінням їх використовувати.

 

Основні  напрями співпраці

освітнього закладу з громадськими організаціями

 

•Інфорування учнів та вчителів про громадські організації та обєднання, які існують в Уккраїні, діють в місті,  на мікрорайоні  

•Налагодження взаємодії громадських дитячих та молодіжних організацій з керівництвом школи та учнями для реалізації програм та проектів, проведення спільних заходів 

•Допомога у створенні шкільної організації та програмування її діяльності

•Соціально-педагогічний аналіз заходів, які планує і проводить шкільна організація

•Навчання активу шкільної організації (робота з підготовки лідерів та активістів (Веселка успіху), працівників, які працюють з дитяичими молодіжними організаціями)

•Забезпечення постійної взаємодії  осередку шкільої організації з адміністрацією школи, батьківською громадськістю, органами місцевого самоврядування (організація зустрічей, запрошення на заходи, висвітлення діяльності у ЗМІ та Інтернет-порталі школи) 


Волонтерський Рух

 

 

Волонтерський Рух є головним напрямком діяльності шкільного учнівського самоврядування. Цей рух базується на спільності інтересів, бажань, цілей, надій, ідей учнів й передбачає реалізацію поставлених цілей та самореалізацію учнів. Діяльність школярів-волонтерів відбувається на засадах власної волі. Їх діяльність є неприбутковою, добровільною, корисною для інших людей та суспільства у цілому.

 

 

Волонтерський рух можливий тільки у вільному, незалежному, демократичному суспільстві. Служіння суспільству виховує громадянські почуття, а волонтерський рух, зокрема, є оптимальною умовою прояву альтруїзму гуманності для самореалізації та самовдосконалення людини будь-якого віку.

 

 

В своїй роботі ми керуємось наступні нормативно-правовими документами:

-Загальна Декларація про Волонтерську діяльність від
14 вересня 1990 року, яка була прийнята в Парижі на XI Всесвітній конференції Міжнародної Асоціації добровільних зусиль;
-Закон України від 21.06.2001 року №2558 ІІІ “Про соціальну роботу з дітьми та молоддю”;

-Розпорядження Кабінету Міністрів України від 23.04.2003 року №225-р. “Про утворення Координаційної ради з питань розвитку та підтримки волонтерського руху”;
-Закон України від 19.06.2003 року №966 IV “Про соціальні послуги”;

-Постанова Кабінету Міністрів України від 10.12.2003 року №1895 “Про затвердження Положення про волонтерську

 

1 жовтня в усьому світі  святкують як Міжнародний день людей похилого віку, а в Україні водночас із цим святом відзначають ще й День ветерана . І це все передусім задля того, щоб знов нагадати суспільству про літніх громадян.