Тиждень імунізації

Важлива інформація до Всесвітнього тижня імунізації!

Всесвітній тиждень імунізації відзначають щороку в останній тиждень квітня. Його мета – сприяти вакцинації для захисту людей будь-якого віку від інфекційних хвороб. Сьогодні в умовах війни імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців – усіх разом і зокрема, залежить від рівня охоплення щепленнями в країні. Через війну, що триває на території України, та зниження охоплення вакцинацією діти й дорослі ризикують заразитися небезпечними інфекційними захворюваннями. В Україні всі діти мають обов’язково отримати щеплення проти десяти захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту. Ці вакцини безоплатні, адже їх закуповують державним коштом. Вакцинація – єдиний спосіб захиститися від потенційно смертельних недуг і можливість уникнути додаткових навантажень на здоров’я громадян. Ніхто не повинен помирати від хвороб, яким можна запобігти. Особливо під час війни. Вакцинуйся!

Пам’ятка!

Єдиний ефективний спосіб захиститися від небезпечних і часто невиліковних хвороб — вакцинація. Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень діти отримують захист від 10 інфекційних захворювань: кашлюка, дифтерії, правця, кору, паротиту, краснухи, туберкульозу, гемофільної інфекції типу b (ХІБ-інфекції), гепатиту В та поліомієліту.  Параліч, ураження серця й мозку, пневмонія — такими є можливі ускладнення поліомієліту, дифтерії, кору, якщо не вакцинуватися вчасно. Зверніться до свого сімейного лікаря чи педіатра для з’ясування статусу імунізації та, при потребі, зробіть щеплення.