Кібербулінг

НОРМАТИВНА БАЗА

Кібербулінг – що це та як це зупинити?

Кібербулінг – це булінг із застосуванням цифрових технологій. Він може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах та мобільних телефонах. Це неодноразова поведінка, спрямована на залякування, провокування гніву чи приниження тих, проти кого він спрямований.

Приклади включають:

- поширення брехні про когось або розміщення фотографій, які компрометують когось, у соціальних мережах;

- надсилання повідомлень або погроз, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди, через платформи обміну повідомленнями;

- видання себе за когось іншого/іншу і надсилання повідомлень іншим людям від його/її імені.

Особистий булінг та кібербулінг часто пов’язані між собою. Але кібербулінг залишає цифровий слід – записи, який може слугувати доказами, що дозволять зупинити цькування.

Топ-10 запитань про кібербулінг

Чи зазнаю я булінгу в Інтернеті? У чому різниця між жартом та булінгом?

До яких наслідків призводить кібербулінг?

З ким я маю поговорити, якщо хтось цькує мене в Інтернеті? Чому так важливо про це розповідати?

Я зазнаю кібербулінгу, але боюся говорити про це з батьками. Якими словами я можу розповісти їм про це?

Як я можу допомогти своїм друзям повідомляти про випадки кібербулінгу, особливо якщо вони не хочуть цього робити?

Користування Інтернетом дає мені доступ до великої кількості інформації; але це також означає, що я відкритий/а до цькування. Як можна зупинити кібербулінг, не відмовляючись від доступу до Інтернету?

Як я можу запобігти тому, щоб моя особиста інформація використовувалася для маніпуляцій або приниження мене в соціальних мережах?

Чи передбачено покарання за кібербулінг?

Як здається, Інтернет-провайдери, не переймаються проблемою кібербулінгу та онлайн-домагань? Чи несуть вони відповідальність?

Чи є в Інтернеті будь-які інструменти для боротьби з булінгом, якими можуть скористатися діти та молодь?

ОСВІТНІЙ СЕРІАЛ «ПРО КІБЕРБУЛІНГ ДЛЯ ПІДЛІТКІВ»

Переглянути всі серії можна на платформі

ДІЯ. ЦИФРОВА ОСВІТА

Міністерство цифрової трансформації України за підтримки ЮНІСЕФ запустило новий освітній серіал «Про кібербулінг для підлітків».

Завдяки цьому партнерському курсу підлітки дізнаються про причини та потенційні наслідки кібербулінгу і навчаться протистояти хейту та тролінгу, образливим коментарям, зможуть допомогти своїм друзям, які стали жертвами кібербулінгу.

Організатори проекту підкреслюють, що це допоможе припинити кібербулінг, зупинити цькування у підлітковому середовищі.

Участь в освітньому серіалі взяли українська співачка Настя Каменських, акторка та блогерка Анна Трінчер.

Серіал складається з 4 серій тривалістю 4-5 хвилин.

ПРО КІБЕРБУЛІНГ ДЛЯ ДІТЕЙ

(ЗАВАНТАЖИТИ БУКЛЕТ)

• Що таке кібербулінг?
  • Що робити, щоб зменшити ризик кібербулінгу?
  • Що робити, якщо щодо тебе здійснюється кібербулінг?

ЯК ЗАХИСТИТИСЯ ВІД КІБЕРБУЛІНГУ

Буклет містить інформацію про кібербулінг та його форми, а також ознаки, за якими можна розпізнати, що дитина потрапила у ситуацію, пов’язану з кібербулінгом та як їй можна допомогти (завантажити буклет)

ЯК ЗРОБИТИ ЦИФРОВИЙ СВІТ ДРУЖНІМ ДО ДІТЕЙ

Буклет містить поради для батьків, як убезпечити дітей різних вікових категорій від онлайн ризиків та зробити онлайн-світ безпечним для них